Yüz Yüze Eğitime İlişkin MEB’den Açıklama

 

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün açıklamalarına göre;

Bilindiği gibi Covid-19 salgını nedeniyle Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel öğretim kurumlarında yürütülecek eğitim faaliyetlerine ilişkin hususlar ilgi (c) yazıyla duyurulmuştur. Sürece ilişkin ortaya çıkan yeni gelişmeler neticesinde ilgi (a) Yönetmeliğin Ek 3 üncü ve ilgi (b) Yönetmeliğin Ek 2 nci maddesi kapsamında eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aşağıda yer alan açıklamalar çerçevesinde yürütülmesi gerekmektedir.
2020-2021 eğitim ve öğretim yılı yüz yüze ve uzaktan eğitim imkânlarının birlikte kullanılması ile sürdürülecektir. Yüz yüze eğitime 21 Eylül 2020 tarihinde okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflar ile başlanılacak olup diğer kademe ve sınıf düzeylerine ilişkin değerlendirmeler salgının seyrine bağlı olarak ilan edilecektir. Bu kapsamda öğretim programlarının tamamı yüz yüze ve/veya uzaktan eğitim yolu ile tamamlanacaktır. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında öğrenciler, öğretim programlarındaki konu ve kazanımların tamamından sorumlu olacaktır.
Ölçme ve değerlendirme uygulamalarının ilgi (a) ve (b) Yönetmeliklerde yer alan esaslara göre öğrencilerin kendi öğretmenleri tarafından okul ortamında gerçekleştirilmesi esastır. Okulun fiziki şartları göz önünde bulundurularak ölçme ve değerlendirme uygulamaları bir sınıfta yer alan öğrencilerin gruplara ayrılarak uygulanması şeklinde de gerçekleştirilebilecektir.
Yüz yüze eğitim faaliyetleri ile ölçme ve değerlendirme uygulamalarının tamamında Covid-19 Salgını ile ilgili tedbirlerin eksiksiz ve zamanında gerçekleşmesi sağlanarak kılavuza uygun olacak şekilde il/ilçe millî eğitim müdürlükleri ve okul yönetimleri tarafından gerekli tüm önlemler alınacaktır.

 

 

 36 total views,  1 views today

Author: admin lady

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.