AÖF sınav sonuçları açıklandı (2016 Şubat)

Günlerdir beklenen AÖF sınav sonuçları nihayet açıklandı. Öğrencilerin merakla beklediği sonuçlar, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakultesi web sitesi üzerinden ve kısa mesajlarla duyuruldu. AA ile CC harf notu arası dersi direk geçme hakkı elde eden öğrenciler, CD ile DD arasındaki harf notlarında ortalama ile geçme hakkına sahip olacaklar. FF harf notuna sahip olanlar ise dersi geçme hakkı elde edemeyecek. AÖF 23-24 Ocak tarihlerinde yapılan sınavın sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

AÇIKÖĞRETİM SINAV SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

AÖF SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİR?
Ders geçme sistemi ve sınavların değerlendirilmesi (AÖF) Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim,
İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenir. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.